گیاهان دارویی و معطر در بازار تجارت گیاهان دارویی

تاثیر گیاهان دارویی بر درمان بیماری ها بررسی مهمترین عوامل موثر در تجارت
گیاهان دارویی و معطر

گیاهان دارویی و معطر یکی از مهمترین محصولاتی می باشند که در بازارهای جهانی در حجم بسیار بالایی صادرات آنها اجرایی می گردد.

یکی از جنبه های روزافزون رشد اقتصادی یک کشور افزایش میزان تجارت صورت گرفته توسط آن کشور می باشد. به همین دلیل در سال های گذشته سیاست گذاران در تلاش می باشند تا با کاهش صادرات نفتی و افزایش صادرات در بخش های دیگر مانند تجارت وسیع گیاهان دارویی و معطر اسباب رشد و بالندگی کشور را فراهم نمایند.

ثبت سفارش و مشاوره رایگان

گیاهان دارویی و معطر

بررسی ها نشان می دهد که کشور ما ایران در زمینه صادرات گیاهان دارویی دارای ظرفیت های عظیمی می باشد. از جمله گیاهانی که توسط بازرگانان ایرانی به سایر کشورهای دنیا صادر می شود می توان به گیاهانی مانند آنغوزه، رازیانه، انیسون و گشنیز اشاره نمود. در واقع بررسی های صورت گرفته بر صادرات این محصولات در بازه های زمانی 2001 تا 2016 نشان می دهد که این گیاهان برای صادرات از بهترین محصولات محسوب می شوند. در نهایت صادرات عمده ی گیاهان دارویی از کشور ما به کشورهای بزرگی همچون امارات، قطر، کویت، آلمان، ژاپن و کره صورت می پذیرد. این امر توانسته است تا حد قابل توجهی سبب افزایش ارزآوری این محصولات به داخل کشور گردد.

 

تاثیر گیاهان دارویی بر درمان بیماری ها

بررسی های صورت گرفته بر میزان مصرف گیاهان دارویی در سراسر جهان نشان می دهد که 75 درصد از مردم ساکن در کشورهای توسعه یافته استفاده از گیاهان دارویی را برای درمان بیماری های خود در اولویت قرار می دهند. این امر خود نشان دهنده ظرفیت بالای تجارت گیاهان دارویی و معطر در سراسر جهان می باشد. البته استفاده از گیاهان دارویی برای تولید عطر و لوازم آرایشی و بهداشتی نیز در دنیا بسیار مرسوم است. در نهایت تجارت گیاهان دارویی یکی از مهمترین فعالیت ها برای رشد و توسعه اقتصادی کشور می باشد.

جهت مشاهده سایر محصولات کلیک کنید

گیاهان دارویی و معطر

بررسی مهمترین عوامل موثر در تجارت

برای توسعه تجارت گیاهان دارویی در دنیا نیاز است تا برخی عوامل موثر در این زمینه مورد توجه قرار گیرد. در این بین می توان به اتخاذ استراتژی مناسب برای صادرات و اولویت بندی بازارهای هدف تجارت گیاهان دارویی توجه نمود. همراهی پایدار بخش دولتی در کنار بخش های خصوصی صادر کننده گیاهان دارویی از دیگر موارد با اهمیت در توسعه این صنعت می باشد.

 

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *